WYCIECZKA DO BYTOWA - MUZEUM ZACHODNIO-KASZUBSKIE, SPOTKANIE Z HAFCIARKĄ I FOTOGRAFEM PANIĄ INGĄ MACH

W czwartek, 16 października 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Swornegaciach pojechali na wycieczkę do Muzeum Zachodnio-Kaszubskiego w Bytowie oraz na spotkanie z niezwykłą kobietą, hafciarką oraz fotografem panią Ingą Mach. Muzeum zajmuje kilka sal w Zamku pokrzyżackim. Uczniowie mogli obejrzeć eksponaty wykorzystywane w rolnictwie, hodowli zwierząt, pszczelarstwie, rybołówstwie, łowiectwie, plecionkarstwie, tkactwie i inne. Wiele z tych eksponatów związane jest z Kaszubami. Można było także zobaczyć niezwykłą wystawę pt. „Józef Chełmowski. In memoriam″ - poświęconej twórczości jednego z najwybitniejszych twórców ludowych. Po obejrzeniu eksponatów i wystaw w Muzeum, uczniowie pojechali na spotkanie z panią Ingą Mach, która opowiadała im o swoich pasjach, którymi są: hafciarstwo oraz fotografia. Piękne haftowane sztandary, które można zobaczyć w różnych miejscach w Polsce i nie tylko, bo także w Watykanie oraz w Kanadzie, odnowione szaty liturgiczne to wszystko wytwory pani Ingi. Uczniowie, których interesuje stara fotografia i aparaty fotograficzne używane dawniej na Kaszubach mogli obejrzeć bogatą  kolekcję pani Ingi. Pełni nowych wrażeń uczniowie zadowoleni wrócili do Swornegaci.

Data dodania: 2014-10-16 17:17:00
Data edycji: 2018-11-07 17:18:55