WYCIECZKA DO ŁEBY

Wczesnym rankiem 25 kwietnia 2019 roku uczniowie klas I-IV wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę krajoznawczą po Kaszubach. Głównym celem wycieczki dla uczniów uczęszczających na lekcje języka kaszubskiego było poznanie piękna ziemi kaszubskiej, ciekawych miejsc i zabytków. Uczniowie udali się do Łeby, przejeżdżając przez Bytów i Słupsk. Pierwszym miejscem, które postanowili zobaczyć było Muzeum Bursztynu i Kraina Smoków w Łebie. Czekały tam na nich cztery sale: Las bursztynowy, Epoka lodowcowa, Sala inkluzji oraz Bursztynowa komnata. Dzieci mogły poznać epokę, w której tworzyły się bursztyny i usłyszeć wiele ciekawostek przyrodniczych. Z Muzeum bursztynu zwiedzający mogli przenieść się w świat fantazji i wejść do Krainy Smoków. Dzieciom bardzo podobały się te prehistoryczne zwierzęta, więc chętnie robiły sobie z nimi zdjęcia. W następnej kolejności wycieczka podążyła w kierunku morza, gdzie mogła nacieszyć się wspaniałym widokiem oraz zabawą w ciepłym nadmorskim piasku. Pogoda tego dnia nam dopisała, więc dzieci mogły nacieszyć się morskim powietrzem. Z Łeby udaliśmy się do Nowęcina, gdzie znajduje się Łeba Park, a w nim mnóstwo atrakcji dla dzieci. Osoby odwiedzające ten park mogą poczuć, że znaleźli się w miejscu, gdzie żyły prawdziwe dinozaury miliony lat temu. Dla zwiedzających przewidziano mnóstwo atrakcji, tj: Zamek strachu, Bajlandia, Minigolf, pojazdy Flinstonów, Labirynt magicznych luster, Małpi gaj, Wioska indiańska, ścieżka edukacyjna, mini Zoo, koło młyńskie i wiele innych atrakcji. Na zakończenie nie mogliśmy ominąć  placu zabaw, na którym uczniowie spędzili beztrosko czas. Ponieważ zbliżał się wieczór trzeba było wyruszyć w drogę powrotną. Uczestnicy wycieczki choć bardzo zmęczeni, zadowoleni wrócili do domów.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2019-04-25 18:25:55