WYCIECZKA NA HEL I DO WŁADYSŁAWOWA

Wczesnym rankiem 20 czerwca 2017 roku uczniowie klas I-IV wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę krajoznawczą po Północnych Kaszubach. Głównym celem wycieczki dla uczniów uczęszczających na lekcje języka kaszubskiego było poznanie piękna ziemi kaszubskiej, ciekawych miejsc i zabytków. Uczniowie udali się do Gdyni, przejeżdżając przez Kościerzynę i Żukowo. Na miejscu wsiedli na statek, którym dopłynęli do samego Helu. Podczas rejsu trwającego ponad godzinę można było podziwiać piękne widoki, zrelaksować się. Po dotarciu do celu, uczestnicy wycieczki podążyli w kierunku Fokarium, aby tam podziwiać wyjątkowe zwierzęta morskie - foki. Można się tam zapoznać z trybem życia tych morskich ssaków i dowiedzieć się o problemach ochrony przyrody Bałtyku. W następnej kolejności wycieczka podążyła w kierunku latarnii morskiej, gdzie wejście na sam szczyt wymagało pokonania ponad dwustu stopni. Uczniowie jednak chętnie podjęli wyzwanie.  Kolejnym punktem było Władysławowo. Po drodze do tego pięknego miasta, dzieci miały możliwość podziwiania okolicznych miejscowości turystycznych.  Uczniowie ucieszyli się z wiadomości, że odwiedzą Ocean Park, w którym będą mogli spotkać się z największymi zwierzętami morskimi oraz spacerować z przewodnikiem. Maxi klocki dostarczyły uczniom wiele radości. Mieli również szansę obejrzeć wystawę rzeźbionych ryb, a także przeżyć podwodną przygodę w wirtualnej rzeczywistości. Po takiej dawce wrażeń uczestnicy wycieczki udali się na posiłek. Na zakończenie nie mogliśmy ominąć największego placu zabaw w województwie pomorskim, na którym uczniowie spędzili wspaniale czas. Ponieważ zbliżał się wieczór trzeba było wyruszyć w drogę powrotną. Uczestnicy wycieczki choć bardzo zmęczeni, zadowoleni wrócili do domów.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2017-06-20 17:19:00