XIV POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

W sobotę 17.05.2014r. odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej - Rytel 2014. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w tym konkursie i reprezentowały ją uczennice klasy VI: Monika Krzoska, Zuzanna Jankowska, Anna Majer oraz Ewa Schada Borzyszkowska. Wystąpiły one w następujących kategoriach wykonawczych:

- soliści:

Anna Majer z utworem "Mury" Jacka Kaczmarskiego

Ewa Schada Borzyszkowska zagrała na pianinie utwór pt. "Ostatni Mazur" Ludwika Ksawerego Łubińskiego

- duety

Monika Krzoska, Zuzanna Jankowska zaśpiewały "Rotę" Marii Konopnickiej

-zespół wokalno-instrumentalny

Monika Krzoska, Zuzanna Jankowska, Anna Majer wykonały utwór Kazimierza Wroczyńskiego, Jana Lanku pt. "Białe róże" na pianinie akompaniowała im Ewa Schada Borzyszkowska.

W przerwie podczas obrad jury wszyscy otrzymali słodki poczęstunek. Rywalizacja w tej grupie wiekowej była bardzo duża. Nasze uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze, we wszystkich kategoriach wykonawczych i zdobyły wyróżnienia, za co otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Uczniów wokalnie przygotowała oraz opiekę podczas przeglądu nad nimi sprawowała Urszula Szulc.

Data dodania: 2014-05-17 12:48:00
Data edycji: 2018-11-11 12:50:53