II edycja projektu UNICEF

W 2012/2013  do akcji włączyli się głównie uczniowie klasy IV. W ramach akcji uczniowie przygotowywali charytatywnie, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich miała swoją tożsamość. Dzieci same wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określiły kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieścili w „akcie urodzenia”.

Chętni mogli zaopiekować się wybraną laleczką. w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Czadzie. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia. W tym roku zebraliśmy na ten cel 300zł. Pieniążki przekazaliśmy na konto UNICEF.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję.

Koordynator U. Szulc

Data dodania: 2013-02-13 18:31:00