JEST TAKIE MIEJSCE NA KASZUBACH, GDZIE PSZCZOŁY MIESZKAJĄ W ANIELSKICH BRZUCHACH...

We wtorek, ósmego września 2015 roku klasa VI wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę rowerową ze Swornegaci, przez Drzewicz do Brus Jaglie. Uczniowie Zespołu Szkół w Swornegaciach  zwiedzili  prywatne muzeum regionalne ś.p. Józefa Chełmowskiego, nazywanego „Léonardo da Vinczi z Brusów”. Kiedy dotarli na miejsce zobaczyli wiele różnych rzeźb, malowideł na szkle, instrumentów muzycznych, pamiątek rodzinnych, obrazów czy przedmiotów codziennego użytku. Motywem przewodnim w twórczości artysty były anioły, które rzeźbił z wielkim zaangażowaniem. W przydomowym sadzie można zobaczyć rzeźby - pomalowane ule w pniach drzew, które przedstawiają różne postacie - często aniołów. Podczas wycieczki uczniowie brali udział w prelekcji dotyczącej przedmiotów dawnego użytku, które zebrano z terenu Gminy Brusy. Prelekcja odbyła się w Chacie kaszubskiej, która mieści się tuż przy muzeum artysty. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni z pokonania ponad 30-kilometrowego dystansu bezpiecznie wrócili do domów, bogatsi o kawałek historii naszego regionu.

Data dodania: 2015-09-08 17:22:00
Data edycji: 2018-11-07 17:24:44