MECZ W KOSZYKÓWKĘ

W dniu 20.03.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Swornegaciach pod opieką nauczycieli Urszuli Szulc, Marzeny Borzyszkowskiej, Beaty Wirkus, Mirosława Ginter wybrali się na wycieczkę autokarową do Gdańska. Główny cele wyjazdu to Ergo Arena i udział w meczu z oprawą kaszubską w piłkę koszykową pomiędzy drużynami Treflow Sopot - Stelmet Zielona Góra. Bilety na mecz były nagrodą za udział szkoły w IV konkursie  plastycznym ,,Aktywne Kaszuby” - ,, Kaszuby, tradycja, natura w twórczości Jana Trepczyka”. W konkursie tym szkoła bierze udział od pierwszej edycji i zawsze z sukcesami. W tym roku uczniowie szkoły zdobyli największe uznanie jurorów. Spośród ponad 950 prac z 210 szkół z terenu województwa pomorskiego uczniowie SP Swornegacie zdobyli zaszczytne miejsca we wszystkich trzech kategoriach wiekowych:
- w kat. kl. I-III ucz. kl. II Maria Kołodziejska zajęła I m-ce.
- w kat. kl. IV-VI ucz. Kl VI Alicja Dolna zajęła II m-ce.
-  w. kat. kl. VII –IIIg ucz. kl. IIIg. Urszula Gostomczyk zajęłą również I m-ce.
Wręczenie nagród laureatom odbyło się  podczas meczu w Ergo Arenie, na który przybyło ok. 7000 uczniów z całych Kaszub. Wśród wręczających nagrody byli prezydent Sopotu Jacek Karnowski, przewodnicząca jury konkursu - dr hab. Witosława Frankowska, Bożena Ugowska – pisarka, tłumaczka j.kaszubskiego. Oprócz nagród indywidualnych były też nagrody dla szkoły. Szkoła SP Swornegacie za zwycięstwo w dwóch kategoriach wiekowych otrzymała dwa talony, każdy w wysokości 1000 zł na zakupy w Lerua Merly.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu, dzięki nim szkoła wzbogaci się o sprzęt w wysokości 2000zł.! Opiekunem uczestników wszystkich edycji konkursu jest Urszula Szulc.

Opracowała Urszula Szulc

Data dodania: 2019-03-20 18:55:44