POCIĄGIEM DO GDAŃSKA

Z okazji z zbliżających się ,,Mikołajek’’, uczniowie klasy siódmej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gdańska. 23 listopada wczesnym rankiem wyjechali pociągiem z Chojnic. W Gdańsku najpierw udali się do Galerii Bałtyckiej na drobne zakupy i posiłek w McDonald’s . Pogoda dopisała więc podziwiając uroki Gdańska udali się spacerem do Multikina na film ,,Listy do M3’’,który był jednym z głównych celów wyjazdu. W drodze do i z kina mogli zobaczyć charakterystyczne obiekty - budowle Gdańska. Zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy czołgu- pomniku, który znajduje się w alei Zwycięstwa, widzieli zabytkowe żurawie stojące w Stoczni Gdańskiej ,wznoszący się na Górze Gradowej Krzyż Milenijny. Spacer po Gdańsku zakończył się w Śródmieściu na Dworcu PKP Gdańsk Główny, skąd wyruszyli pociągiem w drogę powrotną do Chojnic. Wrócili do domów bezpiecznie, zadowoleni z udanego wyjazdu.

Opracowała Urszula Szulc

Data dodania: 2017-11-23 22:17:00