11 LISTOPADA - PAMIĘTAJMY!

Z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy IV, V i Ig pod kierunkiem pani Urszuli Szulc i Ryszarda Kontka przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawili drogę jaka wiodła do niepodległości Polski. Wspominali, że zanim nadszedł upragniony dla Polaków dzień 11 listopada 1918r. kraj nasz znajdował się przez 123 lata pod zaborami: rosyjskim, niemieckim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane. Polacy swoją postawą wnieśli olbrzymi wkład w odzyskanie wolności. Szli młodzi chłopcy na śmierć, byśmy mieli dziś wolny i własny kraj. W trakcie uroczystości przedstawiona była prezentacja przedstawiająca najważniejsze wydarzenia dotyczące tego ważnego okresu w dziejach Polski. Występujący uczniowie wraz z opiekunami zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Data dodania: 2014-11-11 20:56:00
Data edycji: 2018-11-07 20:58:41