Drugiego dnia wycieczki po śniadaniu zebraliśmy się całą grupą i pod opieką nauczycieli wyruszyliśmy pieszo w kierunku Wodospadu Dziki, który znajduje się w malowniczej części Karpacza, w pobliżu rzeki Łomnicy.
Trasa prowadziła przez las, a po drodze mogliśmy podziwiać piękne widoki na góry i przyrodę Karkonoszy. Po dotarciu do wodospadu zachwyciliśmy się jego siłą i szumem spadającej wody. Miejsce to zrobiło na nas duże wrażenie – wielu z nas zrobiło tam pamiątkowe zdjęcia. Następnie przeszliśmy do jednej z największych atrakcji Karpacza – Świątyni Wang. To unikatowy zabytek architektury nordyckiej, który został przeniesiony z Norwegii w XIX wieku. Budowla wykonana jest z drewna bez użycia gwoździ, a jej wnętrze zachwyca prostotą i pięknymi rzeźbieniami. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się, że świątynia służy dziś jako kościół ewangelicki i jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata.
Po zwiedzaniu mieliśmy chwilę czasu wolnego, który spędziliśmy w okolicy – kupując pamiątki, spacerując i odpoczywając. Po południu wróciliśmy do pensjonatu na obiadokolację i wieczorne integracyjne zabawy.
Opracowała Magdalena Niesiołowska
89-608 Swornegacie
Szkolna 11