22 KWIETNIA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI, KTÓRY JEST PO TO, BY LUDZIE POCHYLILI SIĘ NAD LOSEM PLANETY, NA KTÓREJ ŻYJĄ.

Moment takiej ekologicznej refleksji miał miejsce również w naszej szkole 20 kwietnia. Uczniowie młodsi przygotowali scenkę przyrodniczą pt. „Ekolandia”

Natomiast uczniowie klasy V i VI  zaprezentowali przedstawienie pt. „Sąd”. Przebieg procesu sądowego przygotowany przez uczniów zwrócił uwagę na to, jak człowiek poprzez swą nowoczesność i wygodę produkuje ogromne ilości odpadów, zanieczyszcza powietrze wywołując efekt cieplarniany i kwaśne deszcze, nadużywa wody, degraduje glebę. Wszyscy uczniowie śpiewali piosenki ekologiczne. Po czym została zaprezentowana, zakupiona z pieniędzy za makulaturę, zgniatarka do butelek i puszek, która znalazła swoje miejsce na korytarzu w internacie. Wszyscy mogliśmy podziwiać uczniów podczas pokazu EKOMODY. Stroje wykonane zostały z odpadów wtórnych: kartonów, puszek, płyt, korków, butelek, worków na śmieci, foli aluminiowych i innych. Wyobraźnia wykonania przerosła nasze oczekiwania, stroje były naprawdę piękne. Uczniowie otrzymali cukierki, długopisy oraz foldery i broszury dotyczące prawidłowej segregacji odpadów. Podczas drugiej części obchodów gościliśmy Panią Reginę Bluma z Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Nowym Dworze, która przybliżyła nam i przypomniała zasady prawidłowej segregacji oraz wyjaśniła co dzieje się z odpadami i co z nich powstaje. Dzieci słuchali z dużym zaciekawieniem, szczególnie informacji o recyklingu. Jednym słowem wszyscy mamy świadomość, że PLANETA ZIEMIA jest nam bardziej potrzebna, niż my jej. Właśnie dlatego, uczniowie naszej szkoły starają się być ekologicznymi konsumentami i przez cały rok uczestniczą w akcjach zbiórki makulatury, baterii i plastikowych nakrętek. Chętnie wzbogacają wiedzę przyrodniczą w czasie zajęć terenowych  w lesie oraz uczestniczą w konkursach przyrodniczych.

Data dodania: 2016-04-20 20:40:00
Data edycji: 2018-11-10 20:42:25