30 KWIETNIA DZIEŃ KONIA

Konie zachwycają swoim pięknem, majestatem, siłą i elegancją. Widok galopujących koni należy do najpiękniejszych spektakli przyrody. Zapiera dech w piersiach. Dlatego też dzieci z Oddziału przedszkolnego „A” zapragnęły zorganizować takie nietypowe święto. Organizacja Dnia Konia nie tylko pomaga rozbudzić w dzieciach zainteresowanie przyrodą, uwrażliwia i kształtuje postawy opiekuńczości wobec zwierząt, ale również sprawia ogrom radości dzieciom już zakochanym w koniach. Tego dnia dzieci zapoznały się przede wszystkim z wieloma informacjami dotyczącymi koni, ich hodowli i opieki nad tymi zwierzętami. Poznaliśmy różne rasy koni, ich umaszczenie, podstawową budowę. Rysowaliśmy też konia łącząc linią kolejne cyfry od 1 do 10 i więcej. Na zakończenie dnia pobawiliśmy się konikami na patyku, które własnoręcznie wykonała nasza wychowawczyni. Z konikami na patyku urządziliśmy również współzawodnictwo na boisku. W konkurencjach biegowych niezbędny okazał się także sprzęt sportowy. Dzień konia to super dzień. Dziękujemy!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2023-06-26 11:42:12