40 EDYCJA POWIATOWEGO ETAPU TURNIEJU BRD

27 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach odbył się powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów. Była to jubileuszowa, już 40 edycja Turnieju BRD. Do konkursowej rywalizacji przystąpiły drużyny gimnazjów z Konarzyn, Brus, Czerska, Swornegaci i chojnickiego Gimnazjum nr1, które wcześniej wygrały eliminacje gminne czy miejskie. Uczniowie rozwiązywali testy sprawdzające wiadomości z zakresu ruchu drogowego pod czujnym okiem przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji w Chojnicach. Udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej oceniani przez komisję, której przewodziła pani pielęgniarka oraz zdobywali punkty za umiejętności praktyczne pokonywania toru przeszkód. W rywalizacji drużynowej gimnazjów nasza drużyna w składzie Patryk Hapka, Mateusz Rosa, Dominik Stoltmann uplasowała się na czwartym miejscu, czego im serdecznie gratulujemy!!
Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Nagrody wręczyli: pani Aleksandra Łasicka - koordynator powiatowego etapu turnieju z ramienia Pomorskiego Kuratorium Oświaty, pani Bernadeta Zimnicka, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Iwona Laska, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Chojnicach, Grzegorz Czarnowski, przedstawiciel Wydziału Edukacji, Wychowania i Zdrowia Urzędu Miasta Chojnice, Karol Kołyszko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach.

Opracowała Urszula Szulc

Data dodania: 2017-04-27 18:55:00