ANDRZEJKI

Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Andrzejki przypadają zawsze 30 listopada. Z tej okazji organizowane są wieczory wróżb.

Dawniej wróżby andrzejkowe były przeznaczone dla niezamężnych dziewcząt. Obecnie Andrzejki traktowane są jako zabawa, w której biorą udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy.

Na rozpoczęcie naszej zabawy zapoznaliśmy się ze zwyczajami ludowymi dotyczącymi obchodów Andrzejek. „Zaczarowaliśmy” nasze wróżby krótkim wierszykiem i złożeniem darów. Następnie przyszedł czas na wróżby. Przepowiadaliśmy przyszłość poprzez odczytywanie symboli we wróżbach z butami, z butelką, z gwiazdkami.

Bardzo fajnie bawiliśmy się podczas zabaw i gier ruchowych z wykorzystaniem długiego tunelu, mini golfa, gry w rzutki oraz tańca z balonikami.

Do domu wracaliśmy zmęczeni i pełni wrażeń.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2020-12-09 14:49:47