ANDRZEJKI

25 listopada 2021r. w oddziale przedszkolnym ”A” zorganizowaliśmy tradycyjne „Andrzejki”. Dla dzieci w wieku 5 i 6 lat „Zabawa andrzejkowa” jest początkowo bardzo tajemnicza, dzieci w tym wieku nie znają jeszcze pojęcia wróżb i przepowiadania przyszłości. Nasze „starszaki” przekonały się, że wróżby mogą stanowić znakomitą zabawę. Na początku dzieci zapoznały się z tradycją urządzania spotkań andrzejkowych. Następnie przeprowadziły różnorodne wróżby, np.: wróżbę z butami, z gwiazdkami, butelką, z kartami, z imionami. Wróżby przeplatane były zabawami przy muzyce, typu „Krasnoludek”, „Kaczuchy”, „Gorące krzesła”, „Głowa, ramiona, kolana, pięty”, „Taniec z balonikami”.

Dzieci bawiły się również z wykorzystaniem chusty animacyjnej, tuneli, „Mini golfa”.

Na zakończenie zmęczone usiadły przy stolikach i zjadły słodycze, owoce i chrupki przygotowane przez rodziców. Andrzejki są super zabawą!

Opracowała: Hanna Jankowska

Data dodania: 2021-12-07 14:14:52