ANDRZEJKI W GRUPIE 5 I 6 LATKÓW

„Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”-zgodnie ze starym przysłowiem, tego dnia spotykały się dziewczyny stanu wolnego, aby wywróżyć sobie przyszłość matrymonialną. Kawalerowie mieli taki dzień w imieniny Katarzyny. W ostatnich latach jednak, Andrzejki stały się tradycyjnie ostatnią zabawą poprzedzającą adwent.

Tegoroczna zabawa w „zerówce” miała wyjątkowo „magiczny” nastrój. Najpierw ozdobiliśmy salę przygotowanymi wcześniej symbolami andrzejkowymi oraz kolorowymi balonikami. Następnie omówiliśmy tradycje andrzejkowe kultywowane w okolicach Kaszub. Potem „zaczarowaliśmy wróżby” poprzez wypowiadanie krótkiego wierszyka i wrzucanie monet do miski z wodą.

Teraz mogliśmy rozpocząć zestaw różnorodnych wróżb, dzięki którym mogliśmy poznać czekającą nas przyszłość. Były to wróżby z łódeczkami, butami, gwiazdkami, butelką. Bawiliśmy się również podczas „Tańca z balonikami”, „Magicznych imion”, „Gorących krzeseł”. Zaś podczas przerw mogliśmy pojeść i popić to, co przygotowali dla nas rodzice.

Na zakończenie zabawy zażyliśmy trochę aktywności sportowej podczas pokonywania tunelu, gry w mini golfa bądź gry w rzutki.

ANDRZEJKI TO NA PEWNO MILE SPĘDZONY CZAS.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2022-12-11 13:02:13