ANDRZEJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Czary-mary

Żeby wróżba się spełniła

Złóżmy dary”

Takie zaklęcie, poparte wrzuceniem do miski z wodą monety 1-groszowej, przez każde  dziecko, rozpoczęło tegoroczna „Zabawę andrzejkową”. Każdy „zerówkowicz” chcąc poznać najbliższą przyszłość, chętnie uczestniczył w licznych wróżbach i zabawach andrzejkowych. Na dobry początek była wróżba z butami, która „powiedziała” nam która dziewczynka jako pierwsza wyjdzie za mąż i który chłopiec pierwszy się ożeni. Ta sama wróżba wyłoniła królową i króla balu, w tym roku wygrali Ola i Piotrek, którzy z koronami na głowach zasiedli na honorowych miejscach. Przyszłość przepowiedziały nam również wróżby: z butelką, z gwiazdkami, z talerzykami i kolorowymi kartami. Doskonale bawiliśmy się podczas tańców z krzesłami, z chustami i na gazetach. Pokonywanie trasy wyścigu przy pomocy dwóch kartek papieru było również atrakcyjne, tym bardziej, że każdy otrzymał nagrodę za udział. Bawiliśmy się również w zabawy integracyjne typu: boogie-woogie, krasnoludek i „kaczuchy”. Na zakończenie zasiedliśmy do stołu, gdzie przygotowaliśmy ulubione słodycze, owoce chrupki i soki. Przeznaczony czas na „Zabawę andrzejkową” szybko minął, to znak, że zabawa była na prawdę SUPER!

Opracowała: Hanna Jankowska

Data dodania: 2019-11-30 17:56:05