BABA WIELKANOCNA W ROLI GŁÓWNEJ

W piątek 31 marca 2023 roku w Domu Kultury w Swornegaciach odbyło się podsumowanie konkursu „Wielkanocna baba w roli głównej”. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 13 grup z różnych miejscowości gminy Chojnice, w tym również nasza szkoła. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy konkursowej tj. samodzielnego wypieku tradycyjnej wielkanocnej baby oraz samodzielnego wykonania ozdób na wielkanocny stół. Jury oceniało estetykę stołu, odwołanie się do lokalnych tradycji, zaangażowanie się uczestników, ale przede wszystkim walory smakowe konkursowych wypieków! Celem konkursu było: kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z okresem Wielkiej Nocy, dbałość o poczucie tożsamości kulturowej, oraz propagowanie domowego przygotowania tradycyjnych wypieków związanych z Wielkanocą i samodzielnego przygotowania ozdób wielkanocnego stołu. Ozdoby wielkanocne przygotowane przez uczniów zostaną sprzedane na „mini-kiermaszu” w Bramie Pomorza, natomiast „Babę wielkanocną” będzie można nabyć na jarmarku w Chojnicach. Dochód ze sprzedaży zostanie w całości przekazany na zakup pionizatora dla chojnickiego hospicjum.

Opracowała Marzena Borzyszkowska

Data dodania: 2023-04-03 17:11:30