"CZĘŚĆ POLSKIEJ ZIEMI"

W ramach obchodów Święta Niepodległości 7 listopada w Chojnickim Domu Kultury, odbyło się XV Spotkanie z pieśnią i piosenką patriotyczną - "Cześć Polskiej Ziemi", którego organizatorami są: SP 1 w Chojnicach współorganizatorami CHDK i TPD.
Przegląd rozpoczął się od programu artystycznego w wykonaniu uczniów SP 1, który wprowadził w atmosferę i charakter Święta Niepodległości. Następnie uroczystego otwarcia dokonali: p. Jan Zieliński - wiceburmistrz miasta, oraz p. Barbara Leszczyńska - dyrektor SP 1 w Chojnicach. W przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego regionu. Prezentowane piosenki były oceniane przez jury w składzie: p. Regina Szymańska (prezes TPD), p. Mirosława Węsierska Karasiewicz (muzyk), p. Radek Osiński (dziennikarz, wokalista) i p. Paweł Friede (muzyk). W przerwach miedzy kategoriami wykonawczymi, organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek i napoje dla wszystkich wykonawców, opiekunów i gości festiwalu. Przegląd zakończył się uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów. Naszą szkołę w przeglądzie reprezentowali:
w kategorii kl. IV- VI: Oliwia Kupczyk, Hanna Nadolna, Jan Jażdżewski- wystąpili oni z piosenką ,,Pałacyk Michla’’
w kategorii gimnazjum: Zuzanna Jankowska i Anna Majer zaśpiewały w duecie ,, Mury’’.
Serdecznie gratulujemy im udanego występu!

Data dodania: 2014-11-07 20:53:00
Data edycji: 2018-11-07 20:55:59