DLA CIEBIE MAMO - Szkoła Podstawowa Swornegacie

DLA CIEBIE MAMO

DzieÅ„ Matki – to szczególne Å›wiÄ™to, które honoruje wszystkie Mamy, stanowi wyraz szacunku i miÅ‚oÅ›ci, a także podziÄ™kowania za trud wÅ‚ożony w opiekÄ™ i wychowanie.
We wtorek 28 maja na zaproszenie najmÅ‚odszych uczniów przybyli do szkoÅ‚y niezwykli goÅ›cie - Mamusie, które eleganckie i dumne z niecierpliwoÅ›ciÄ… czekaÅ‚y na wystÄ™py swoich pociech. OdÅ›wiÄ™tnie ubrane dzieci wyrażaÅ‚y miÅ‚ość i wdziÄ™czność swoim kochanym Mamom poprzez wystÄ™py artystyczne. Uroczystość rozpoczÄ™li uczniowie klas I i II . Zaprezentowali taÅ„ce kaszubskie, których uczyli siÄ™ pod kierunkiem p. Marty uczÄ™szczajÄ…c na zajÄ™cia taÅ„ca kaszubskiego. Podczas uroczystoÅ›ci uczniowie Å›piewali piosenki o mamie i recytowali wiersze. Spotkanie staÅ‚o siÄ™ okazjÄ… do zaprezentowania taÅ„ców jakich wszyscy uczniowie uczyli siÄ™ w ramach innowacji pedagogicznej. Mamy mogÅ‚y podziwiać swoje pociechy w ukÅ‚adach tanecznych do piosenki "Jerusalema", w taÅ„cu belgijskim oraz w taÅ„cu irlandzkim. Na zakoÅ„czenie dzieci wspólnie z mamami zataÅ„czyÅ‚y BelgijkÄ™. Kolejnym zadaniem dla mam byÅ‚o odszukanie wÅ‚asnego portretu wÅ›ród innych portretów rozwieszonych w sali. Mamy byÅ‚y zachwycone popisami dzieci, na twarzach zebranych goÅ›ci malowaÅ‚o siÄ™ wzruszenie, ale także duma ze swoich pociech. Po uroczystym odÅ›piewaniu tradycyjnego Sto Lat, Mamy otrzymaÅ‚y laurki oraz Å›wiadectwa z ocenami celujÄ…cymi m.in. za miÅ‚ość i cierpliwość. Po części oficjalnej dzieci zaprosiÅ‚y mamy na sÅ‚odki poczÄ™stunek, w trakcie którego można byÅ‚o wykonać pamiÄ…tkowe zdjÄ™cie w specjalnie na tÄ™ okazjÄ™ przygotowanej fotobudce. CaÅ‚a uroczystość zostaÅ‚a uwieczniona na fotografiach - dziÄ™ki czemu wspaniaÅ‚a zabawa i niecodzienna atmosfera zostanÄ… na dÅ‚ugo w pamiÄ™ci uczestników.
Opracowała Lucyna Kiedrowska
Data dodania: 2024-06-04 18:29:09