DZIEŃ BABCI I DZIADKA W „ZERÓWCE”

Każdego roku z wielką przyjemnością wszystkie dzieci przygotowują uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Niewielu jednak wie, że oba święta są obchodzone w naszym kraju od stosunkowo niewielu lat. W Polsce Dzień Dziadka obchodzimy 22 stycznia, warto jednak wiedzieć, że to święto ustalono później, niż odbywający się 21 stycznia Dzień Babci. Pomysł uhonorowania wszystkich babć pojawił się w 1964 roku, zaś Dzień Dziadka ustanowiono dopiero w 1978 roku. Telewizja Polska zorganizowała nawet specjalny konkurs na ustalenie daty tego święta. Jedną z propozycji był 30 maja, a więc dzień urodzin Mieczysława Fogga. Termin ten jednak się nie przyjął i ostatecznie ustanowiono Dzień Dziadka na 22 stycznia, a więc zaraz po Dniu Babci. Oficjalnie do kalendarza wpisano go jeszcze później, bo w 1981 roku. Niektóre źródła mówią, że święto mające na celu uhonorowanie dziadków przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych. Niezależnie od historii jego powstania, Dzień Babci i Dzień Dziadka jest świetną okazją, aby okazać dziadkom jak są ważni i podziękować im za czas i uwagę poświęcone wnukom.

My nasze babcie i naszych dziadków uhonorowaliśmy 24 stycznia. Na uroczystość przygotowaliśmy przedstawienie pt. „Guzikowa zabawa z Babcią i Dziadkiem”. Oprócz występu własnoręcznie wykonaliśmy laurki i prezenty dla naszych babć i dziadków. A Rodzice przygotowali dla gości słodki poczęstunek. RODZICE KOCHANI BARDZO WAM DZIĘKUJEMY ZA POMOC W ZORGANIZOWANIU UROCZYSTOŚCI DLA BABĆ I DZIADKÓW.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2024-01-31 18:24:09