DZIEŃ BEZ PLECAKA

Dnia 1.04.2022r w naszej szkole  zorganizowana  została po raz pierwszy akcja „ Dzień bez plecaka”. Polegała ona na tym, że uczniowie zamiast swojego  zwykłego plecaka oraz nauczyciele zamiast swojej torby musieli zabrać zamiennik, do którego można było włożyć książki, zeszyty i inne przybory szkolne potrzebne do pracy. Jak widać na zdjęciach, pomysłów było sporo i niektórym trochę ciężko było się poruszać po szkole z niestandardowym pojemnikiem na przybory i książki. Akcja zyskała duże zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli. Była to oryginalna oraz miła odskocznia od codziennego dnia w szkole i sprawiła nam wszystkim dużo radości.

Dzień bez plecaka wymyśliła Amerykanka Mongai Fankam  po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie.
Nasza szkoła pierwszy raz zorganizowała tę akcję, ale zapewne nie ostatni. Kreatywność naszych uczniów była ogromna.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji – DZIĘKUJEMY.

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu

Opracowała Beata Wirkus