DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

22 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Bezpieczeństwa. Dzień ten był wypełniony licznymi atrakcjami dla uczniów. Na wstępie, na boisku szkolnym, uczniowie mieli rozruch w formie tańca do piosenki Jerusalema, który poprowadziła pani Justyna Teca. Następnie uczniowie klas 6-8 zostali podzieleni na dwa zespoły i rywalizowali ze sobą w grze "Bazy". Uczniowie klas 4 i 5 w tym czasie z panią Marzeną pletli wianki w DK. Kolejno odwiedziła nas pani Policjant i opowiadała o zasadach, których należy przestrzegać, aby bezpiecznie spędzić wakacje. Następnie uczniowie zwiedzili nowo wybudowany budynek OSP, które sąsiaduje ze szkołą. Uczniów oprowadzał pan Zbigniew Chrapkowski. Kolejnym punktem było przygotowanie plakatów przez każdą z klas na wylosowane tematy dotyczące bezpieczeństwa. Po wykonaniu plakatów uczniowie uprzednio podzieleni na grupy w klasach IV-VI i VII-VIII rywalizowali ze sobą w turnieju piłki ręcznej. Miały odbyć się jeszcze mecze piłki nożnej, jednak przez wzgląd na zbyt wysoką temperaturę i wyczerpanie uczniów, którzy między meczami mierzyli się również w wyścigach na ergometrach wioślarskich, skróciliśmy turniej. Wyścigi na ergometrach wioślarskich obejmowały następujące kategorie i wyniki:
1. Dziewczęta klas IV-VI ścigały się ze sobą na dystansie 250 metrów.
1. Marietta Szulc
2. Marta Moga
3. Maria Kołodziejska
2. Chłopcy klas IV-VI również mieli do pokonania dystans 250 metrów.
1. Bartosz Kontek
2. Gabriel Hapka
3. Szymon Majer
3. Dziewczęta klas VII-VIII ścigały się ze sobą na dystansie 500 metrów.
1. Dominika Borzyszkowska
2. Beata Majer
3. Amelia Skonieczna
4. Chłopcy klas VII-VIII również pokonywali dystans 500 metrów.
Po dogrywce zwyciężył:
1. Marcin Hamernik
Drugie miejsce zajął
2. Piotr Giłka
3. Kacper Giłka.
Wszyscy startujący zarówno w turnieju jak i na ergometrach otrzymali słodkości, a najlepsi dyplomy oraz nagrody rzeczowe w formie pisaków. W organizacji turnieju oraz w wyścigach na ergometrach pomagali uczniowie, sprawując funkcję trenerów i sędziów. Wszystkich startującym w szkolnych zawodach na ergometrze wioślarskim oraz reprezentantom na szkolnym turnieju piłki ręcznej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowała Danuta Stoltman

Data dodania: 2021-06-24 16:21:18