DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA ''BEZPIECZNE WAKACJE''

We wtorek 20 czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się Dzień Bezpieczeństwa pt. „Bezpieczne wakacje”. Dzień rozpoczęliśmy od krótkiego apelu, a następnie udaliśmy się do szkolnej stołówki, gdzie czekała na nas Pani dietetyk Joanna Barszcz, która zaprezentowała i omówiła zasady zdrowego odżywiania. Podczas spotkania Pani dietetyk zwróciła uwagę, aby podczas wakacji nie zapominać o aktywności ruchowej. Po spotkaniu udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie czekały na nas przygotowane konkurencje tj; przyrodnicze Koło Fortuny, gdzie mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą i nie tylko, w konkurencji matematycznej musieliśmy wykazać się wiedzą matematyczną i logicznym myśleniem, a w konkurencji sportowej sprawnością ruchową. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji każda klasa mogła wziąć udział w Loterii Fantowej. Następnie jeszcze raz udaliśmy się do stołówki szkolnej na spotkanie z Policjantami, którzy przedstawili zasady i zagrożenia bezpieczeństwa podczas wakacji. Następnym punktem dnia były „scenki sytuacyjne”, w których każda klasa zaprezentowała sytuację zagrażającą naszemu bezpieczeństwu na drodze i nad wodą. Na koniec dnia było ogłoszenie wyników konkurencji i słodki poczęstunek – lody dla wszystkich. W klasach oglądaliśmy spot filmowy na temat zachowania bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach.

Opracowała Agnieszka Byzdra

Data dodania: 2023-06-20 20:03:34