DZIEŃ DYNI

W październiku nadchodzi taki dzień, kiedy wszystkie przedszkolaki przychodzą ubrane na pomarańczowo i oczekują wspaniałych przygód w Dyniowym Królestwie. Starszaki,  Dzień Dyni, obchodziły 27 października.

Na początek dnia zaplanowaliśmy najbardziej pracochłonne zadanie czyli wykonanie Dyniowych Babeczek. Wszystkie dzieci w grupie z zaangażowaniem przygotowywały kolejne składniki. Naszą dzisiejszą bohaterkę, czyli dynię, najpierw usunęliśmy gniazdo nasienne i pokroiliśmy. Następnie przygotowaliśmy mokre i suche składniki ciasta, które połączyliśmy i dodaliśmy do dyni. Do wszystkiego dodaliśmy własnoręcznie pokrojoną czekoladę. Teraz wystarczyło napełnić foremki. Pieczeniem zajęła się Pani kucharka.

Obejrzeliśmy film edukacyjny na temat dyni oraz nauczyliśmy się piosenki „Ogórek”. Dzięki temu dzieci z „zerówki” dowiedziały się, że do rodziny dyniowej należą również ogórki, kabaczki, cukinie, arbuzy, melony i patisony. Wykonaliśmy również dyniową wyklejankę z wykorzystaniem krepy w różnych odcieniach żółtego i pomarańczowego koloru. Każde dziecko przyniosło dzisiaj do przedszkola przynajmniej jedną dynię. Ułożyliśmy swoje dynie w szeregu od największej do najmniejszej porównując ich wielkość, kształt i kolor.

Dynie, chociaż okrąglutkie, bardzo lubią ruch. Dlatego urządziliśmy dyniowy slalom, przekazywanie dyni nad głową i przekazywanie dyni między nogami. Rzucaliśmy woreczkami w kierunku największej dyni, najbliżej dyni znalazł się woreczek Pawła i to właśnie on został Dyniowym Królem.

Po obiedzie, na deser, mogliśmy zjeść świeżo upieczone i wystudzone babeczki. BYŁY NAPRAWDĘ PYSZNE! Każde dziecko zabrało do domu przyniesioną przez siebie dynię oraz pomarańczowy balonik na pamiątkę. To był cudowny dzień. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za okazaną życzliwość i pomoc w zorganizowaniu tego dnia.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2023-11-02 08:29:57