DZIEŃ DZIECKA U 6 LATKÓW

Jezioro Witoczno to jezioro w Sołectwie Swornegacie leżące na szlaku kajakowym pomiędzy Jeziorem Karsińskim a Jeziorem Łąckim. Jeziora te łączy rzeka Brda. Tegoroczny Dzień Dziecka w grupie sześciolatków postanowiliśmy spędzić na wędrówce wokół Jeziora Witoczno. Tego dnia przebyliśmy pieszo trasę liczącą aż 9 kilometrów. Po drodze zrobiliśmy dwa dłuższe postoje. Pierwszy postój spędziliśmy w tzw. „Kurzych Domkach” w miejscowości Zbrzyca i tam odpoczęliśmy, posililiśmy się kanapkami. Drugi postój odbyliśmy w miejscowości Kamionka 1, gdzie u Państwa Jażdżewskich, Pani Anna Świerko, przygotowała dla nas ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Tu również odpoczęliśmy, a także bawiliśmy się na placu zabaw i w piaskownicy. Ostatnią część wycieczki pieszej przebyliśmy ścieżką rowerową. W drodze nad bezpieczeństwem dzieci, oprócz wychowawczyni, czuwały jeszcze dwie mamy: Pani Monika Szulc i Pani Anna Stanisławska. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale i dumni, że się nam udało. W ciągu dnia, oprócz kiełbasek, Rada Rodziców przygotowała też inne atrakcje, a były to: lody, pączki, a do kiełbasek pyszne, świeże bułki. DZIĘKUJEMY!

Opracowała: Hanna Jankowska

Data dodania: 2021-06-09 20:23:22