DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE - Szkoła Podstawowa Swornegacie

DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE

W tym roku w naszej szkole DzieÅ„ Dziecka  obchodziliÅ›my 4 czerwca. DzieÅ„ rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ od wspólnego apelu o godzinie 8.30. Pan dyrektor ZdzisÅ‚aw BucÅ‚aw, przywitaÅ‚ dzieci i przeprowadziÅ‚ pogadankÄ™ na temat bezpieczeÅ„stwa podczas zorganizowanych zabaw na terenie szkoÅ‚y, a pani pedagog Agnieszka Byzdra zapoznaÅ‚a uczestników z programem dzieciÄ™cego Å›wiÄ™ta.

PierwszÄ… atrakcjÄ… byÅ‚ wystÄ™p  „Animacje - Rewelacje”, podczas którego wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goÅ›cie z Ukrainy wspólnie uczestniczyli w zabawach tanecznych prowadzonych przez panie animatorki. Do wspólnej zabawy wÅ‚Ä…czyÅ‚a maskotka „Królik”, która chÄ™tnie bawiÅ‚a siÄ™ z dziećmi i pozowaÅ‚a do wspólnych zdjęć.

W dalszej części szkolnej imprezy uczniowie z poszczególnych klas mieli możliwość udziaÅ‚u w konkurencjach rekreacyjno – sportowych , Kole Fortuny, Brokatowych Tatuażach oraz w konkursie „Mam Talent”, który cieszyÅ‚ siÄ™ zainteresowaniem uczniów. Dla mÅ‚odszych uczestników  byÅ‚ zamek dmuchany i rysowanie kredÄ…. NastÄ™pnie rozegrano mecz w dwa ognie: uczniowie kontra nauczyciele, rodzice i goÅ›cie z Ukrainy. Wynik w tym pojedynku nie byÅ‚ najważniejszy, liczyÅ‚a siÄ™ jedynie dobra zabawa. Podczas imprezy serowano również  ciepÅ‚e kieÅ‚baski z grilla, napoje, lody i sÅ‚odkie przekÄ…ski.  Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakoÅ„czyÅ‚ Festiwal Kolorów.

Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym. Zapraszamy do naszej Galerii.

Serdecznie dziÄ™kujemy Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w pomoc przy organizacji Dnia Dziecka.

Opracowała Agnieszka Byzdra

Data dodania: 2024-06-09 19:00:47