DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października 2022 roku miał miejsce uroczysty apel, zorganizowany dla wszystkich pracowników naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zanim jednak uczniowie wystąpili z programem artystycznym, już od rana z każdego kąta szkoły dobiegały dźwięki życzeń, składanych bądź wyśpiewywanych wychowawcom przez ich podopiecznych: jedni życzyli wszystkiego, co najlepsze i przytulali swoje Panie i Panów w podzięce za trud włożony w ich wychowanie, inni wdzięczność swą przekazywali gromkim „100 lat”, jeszcze inni odśpiewywali okolicznościowe piosenki wygrywając takt na gitarach – nic dziwnego, że na twarzach całej społeczności szkolnej wciąż gościł uśmiech.

We wczesnych godzinach popołudniowych zebraliśmy się razem, by wziąć udział w Akademii, wieńczącej obchody Święta. Występ miał formę koncertu życzeń. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pełniący rolę prowadzących, zapowiadali kolejne dedykacje dla poszczególnych pracowników, uczniowie klasy siódmej składali wierszowane życzenia, a czwartoklasiści dopełniali wszystkiego śpiewając piosenki, specjalnie dobrane do funkcji osoby, do której kierowana była dedykacja. Pod koniec apelu wszyscy uczniowie wyraźnie zaznaczyli swoją wdzięczność gromkim: „DZIĘKUJEMY!”.

Słowa podziękowań kieruję do uczniów klas: VII i IV, przedstawicieli Samorządu Szkolnego oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie sali i dekoracji, którzy wkładając serce i wysiłek w organizację Akademii, sprawili wszystkim świętującym wiele radości.

Opracowała Sabina Modzelewska

Data dodania: 2022-10-17 19:44:06