DZIEŃ EUROPEJSKI

W środę 23 czerwca 2021r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele różnych europejskich nacji, a to za sprawą obchodów Dnia Europejskiego; były to następujące kraje:

- Czechy, czyli młodszy oddział przedszkolny,

- Włochy – starszy oddział przedszkolny,

- Estonia – kl. I,

- Litwa – kl. II,

- Bułgaria – kl. III,

- Rumunia – kl. IV,

- Irlandia – kl. V,

- Belgia – kl. VI,

- Holandia – kl. VII.

Uczniowie wszystkich klas założyli tego dnia ubrania w kolorach wylosowanego wcześniej państwa. Zadaniem każdej grupy było też przygotowanie flagi „swojego” kraju oraz odszukanie ciekawych informacji na jego temat. Starsi uczniowie rozwiązywali też quiz dotyczący Unii Europejskiej i niektórych jej członków.

Po intensywnej pracy w swoich zespołach klasowych spotkaliśmy się wszyscy na boisku, by podsumować nasze działania. Wszyscy zaprezentowali flagi, do których przygotowania wykorzystano różne materiały: kredki, farby, kolorowy papier, krepę, a nawet makaron. Mogliśmy również obejrzeć ciekawie wykonane plakaty oraz prezentację i poszerzyć swoją wiedzę na temat każdego kraju; dowiedzieliśmy się jak przywitać się z ich mieszkańcami w ich ojczystym języku. Uczniowie ze starszego oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią przygotowali też niespodziankę w postaci włoskiego tańca ludowego, który pięknie nam przedstawili.

Wszyscy byli bardzo zaangażowani w prowadzone działania, w związku z czym każda grupa otrzymała coś słodkiego; a przedstawiciele klasy szóstej, jako że najlepiej rozwiązali quiz o Europie, otrzymali słodkości trochę więcej ;)

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w obchody Dnia Europejskiego, a nauczycielom za koordynowanie wszystkich działań i zapoznawanie wychowanków z kulturą krajów Europy.

Opracowała Sabina Modzelewska

Data dodania: 2021-06-24 16:38:39