DZIEŃ EUROPEJSKI

Dzień Europejski obchodzony w naszej szkole w ostatnim tygodniu przed wakacjami, zawsze mieni się barwami narodowymi różnych krajów Unii Europejskiej; tak było i tym razem.

Już tydzień wcześniej wszystkie oddziały wylosowały "swoje" państwo, by na obchody przygotować ubiór w odpowiednich kolorach. W dniu obchodów natomiast w dwóch grupach (młodszej i starszej) podzielili się informacjami i ciekawostkami, do których dotarli w różnych zakamarkach internetu:

- przedszkolaki zachęcały nas do odwiedzenia Pragi oraz nauki języka czeskiego razem ze znanym wszystkim Krecikiem;

- dzieci ze starszej grupy przedszkolnej zachwyciły nas pięknie przygotowanymi tańcami i pokazem mody francuskiej;

- z klasą I udaliśmy się promem do Szwecji, mając nadzieję ujrzenia zorzy polarnej;

- klasa II zabrała nas w podróż po najsłynniejszych zabytkach Portugalii;

- z trzecioklasistami natomiast zastanawialiśmy się czy można znudzić się słońcem mając je przez większość dni w roku, jak to się dzieje w Hiszpanii.

Starsze klasy zaznajamiały nas ze słynnymi osobistościami oraz piosenkami bądź tańcami pochodzącymi z wylosowanych przez nich krajów:

- czwartoklasiści przedstawili układ taneczny wykonany do muzyki austriackiego kompozytora Mozarta;

- z klasą piątą uczyliśmy się kroków fińskiego tańca ludowego, zwanego jenką;

- uczniowie klasy szóstej w języku niemieckim (wspierani przez starszych kolegów znających ten język) śpiewali o ulubionych przedmiotach szkolnych;

- z siódmoklasistami podróżowaliśmy po kolejnym skandynawskim kraju - tym razem była to Dania;

- najstarsi uczniowie naszej szkoły zademonstrowali skoczną wersję greckiej zorby.

Zwycięzcami tegorocznej edycji quizu o krajach UE zostali uczniowie klasy czwartej.

Cała społeczność uczniowska została obdarowana słodkościami, za które dziękujemy Radzie Rodziców; każda grupa otrzymała też pamiątkowy dyplom. Wyrazy uznania za wysiłek włożony w przygotowanie i przeprowadzenie europejskich zmagań należą się wszystkim uczniom i kierującym ich pracą nauczycielom.

Opracowała Sabina Modzelewska

Data dodania: 2022-06-22 18:29:47