DZIEŃ EUROPEJSKI

Tegoroczny Dzień Europejski rozpoczął ostatni tydzień zajęć w tym roku szkolnym. Tym razem uczniowie poszczególnych klas sami decydowali jaki kraj chcą reprezentować.

Po dokonaniu wyboru wszyscy zabrali się do pracy: szperali w internecie w poszukiwaniu ciekawostek i przedstawiali je na kolorowych plakatach oraz w interesujących prezentacjach, tworzyli budowle przedstawiające sławne zabytki, układali puzzle o tematyce ściśle związanej z wybranym państwem, a najmłodsi uczyli się wierszyków o „swoim” kraju.

Nie mogło zabraknąć barw narodowych, które uczniowie przedstawili na kilka sposobów – za pomocą tradycyjnie przygotowanych chorągiewek, konturów państw „ubranych” w odpowiadające im kolory czy też pięknie powiewających w rękach chust.

Wszystkie zebrane informacje i przygotowane prace zostały przedstawione całej społeczności szkolnej na podsumowaniu. Nie mogło też zabraknąć elementów ruchowych – starszy oddział przedszkolny tańczył do rytmicznej polki, a klasa szósta rozruszała widownię, zapraszając do francuskiej belgijki.

Uczniowie klas I, II i III wyruszyli tego dnia na pieszą wycieczkę, swoje „europejskie” zadanie wykonali więc następnego dnia – poskładali wycięte wcześniej i pokolorowane przez siebie puzzle w rozmiarze A4, uzyskując w efekcie dużą mapę, na której zaznaczono kraje wchodzące w skład Unii Europejskiej.

Za piękną współpracę w swoich zespołach klasowych uczniowie zostali docenieni pamiątkowymi dyplomami i słodkimi upominkami.

Opracowała Sabina Modzelewska

Data dodania: 2023-06-20 18:05:29