1 LUTEGO ROZPOCZĘŁO SIĘ POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE NA ROK SZKOLNY 2021/2022 DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY I W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SWORNEGACIACH

DZIEŃ JEŻA

10 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jeża. Celem zajęć z okazji tego święta w grupie przedszkolnej było głównie uświadomienie najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i w jaki sposób można im pomóc. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których dowiedziały się, że dorosły jeż ma ok.7 tyś. kolców, zasypia na zimę, i wcale nie jada jabłek, że jest zagrożony wyginięciem i jest objęty ochroną. W zdobyciu takich informacji pomogła dzieciom bajka edukacyjna, którą obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Oprócz tego, było również dużo zabaw ruchowych z chustą animacyjną. Tego dnia także przedszkolaki ćwiczyły swoje umiejętności plastyczne, techniczne i manualne poprzez kolorowanie i wyklejanie jeżykowi kolców. Nie zabrakło również słodkiej, pysznej niespodzianki. Był to tort jeżyk za który bardzo dziękujemy pani Joannie Kontek. Ten dzień był dla dzieci bardzo wesoły i słodki.

Opracowała Magdalena Wielińska

Data dodania: 2020-11-15 08:51:13