DZIEŃ LICZBY PI JAK JĄ ODKRYĆ?

Z okazji dnia liczby Pi 14 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole apel poświęcony tej liczbie. Każda z klas 7, II i III gimnazjum została podzielona na trzy grupy. Na początku uczniowie gimnazjum wysłuchali wiersz Wisławy Szymborskiej "Liczba Pi". Pierwsza grupa rywalizowała poprzez wypisywanie wyrazów zawierających w sobie sylabę „pi”. Następnie uczniowie zapoznali się z historią przybliżenia liczby π oglądając prezentację multimedialną. Druga grupa zmierzyła się z okręgiem, a może - hula hop kręcąc nim. Następnie wszyscy obejrzeli film pt. „Niewymierna liczba pi”. Najtrudniejsze zadanie mieli do wykonania uczniowie trzeciej grupy. Obliczali długość okręgu, wyznaczali liczbę pi, oraz obliczali średnicę. Każda klasa zbierała punkty podczas tych trzech konkurencji. Wygrała klasa II gimnazjum, tuż za nią uklasyfikowała się III, a 7 klasa za rok na pewno nie będzie na trzecim miejscu.

Podczas apelu została wykonana pi-bransoletka, kolorowe koraliki odpowiadały cyfrom z przybliżenia liczby pi. Uczniowie wykazali się kreatywnością podczas wykonania plakatu o liczbie pi, konkurs wygrała Małgorzata Jażdżewska, Dominik Jakubowski i Paulina Jeżewska.

Mamy nadzieję, że za rok będzie też tak wesoło i emocjonująco.

Opracowała Krystyna Klewicz

Data dodania: 2018-03-14 12:11:00