DZIEŃ MAMY I TATY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM „A”

12 czerwca 2024 r. był dniem wyjątkowym dla grupy „Starszaków”. Tego dnia odwiedzili nas najbliżsi, czyli nasi rodzice.  Na święto Mamy i Taty przygotowaliśmy się bardzo rzetelnie. Nauczyliśmy się ról do przedstawienia pt. „Nie będziemy dzisiaj dziećmi, tylko… właśnie rodzicami”.

Na wstępie do przedstawienia zaśpiewaliśmy piosenkę „Do dzieciaków przedszkolaków”, w której melodię refrenu zagraliśmy na dzwonkach naciskanych oraz na dzwonkach na tubach.  Zatańczyliśmy z sercami do piosenki autorstwa Moniki Kluzy „Mamo czy ty wiesz?”. Zagraliśmy na nietypowych instrumentach perkusyjnych (na ptaszkach, deszczownicy, chimsach)melodię „Taniec motyli” do muzyki Johannesa Bramsa w aranżacji Witolda Jarosińskiego. Do utworu J. Straussa pt.„Annen Polka” zatańczyliśmy z kolorowymi chustami. Zaś na zakończenie występu zaśpiewaliśmy wzruszającą piosenkę „Podziękowania dla mamy i taty” z repertuaru Moniki Kluzy. Nasz występ został nagrodzony gromkimi brawami, a z pewnością niejedna mama ocierała łzy wzruszenia.

Po występie przyszedł czas na życzenia i wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów. Natomiast na pięknie przygotowanych stołach czekały na nas przepyszne ciasta, deserki i owoce od naszych Rodziców. DZIĘKUJEMY WAM KOCHANI!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2024-06-21 19:27:40