DZIEŃ MIŁOŚCI, PRZYJAŹNI I MIŁYCH UCZUĆ

14 luty był dla wszystkich dzieci z Oddziału przedszkolnego „A” prawdziwym dniem miłości, przyjaźni i miłych uczuć. Dzieci poznały legendę związaną ze świętym Walentym – słynnym patronem tego wyjątkowego święta. Historia „Walentynek” wywarła na dzieciach duże wrażenie i zachęciła je do udziału w kolejnych zabawach.

Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z „Walentynkami” m.in.: szukały drugiej połówki serduszek z literkami, odgadywały zagadki słowne i tworzyły własne kartki walentynkowe. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, wspólnych tańców i spontanicznych emocji.

Dzieci omówiły z wychowawczynią znaczenie takich słów jak miłość, przyjaźń i szacunek. Grały w obrazkowe memory, układały tematyczne puzzle oraz malowały farbami piękne serca. Dzieci nauczyły się nowej zabawy o tematyce „serduszkowej” oraz bawiły się balonikami w kolorze czerwonym.

BYŁ TO PRAWDZIWIE WALENTYNKOWY DZIEŃ!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2024-03-20 18:58:44