DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu już bardzo wcześnie i zostają z nami na wiele lat, a czasami na zawsze. Bohaterowie bajek są bardzo często dla wielu z nas ważni. 5 listopada co roku obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Bajki są pełne przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem, pokonują wiele przeciwności. Dla wielu dzieci bohaterowie bajek stają się bliskimi przyjaciółmi, którzy pomagają dzieciom przełamać nieśmiałość lub inne bariery.

Nasz Dzień Postaci z Bajek był bogaty w wiele zabaw i zajęć związanych z bajkami i ich bohaterami. Bawiliśmy się w zabawy typu: „Jaka to bajka?”, „Zatrute jabłko”, „Jaką postacią jestem?’, taniec z balonikami. Rysowaliśmy postaci z bajek po kropeczkach i kolorowaliśmy postaci XXL. Rozwiązywaliśmy zagadki oraz zgadywaliśmy „O jaką bajkę chodzi?” po wylosowaniu jednego rekwizytu. Wszystkie dzieci przygotowały stroje swoich ulubionych postaci.

Wszyscy przekonaliśmy się, że znamy wiele bajek i ich bohaterów. Wiemy również, że wiele bajek jeszcze pozostało nie odkrytych przez nas i wiele jeszcze nie zostało napisanych. Kiedy jednak nauczymy się czytać dotrzemy do wszystkich. TO BYŁ NAPRAWDĘ FAJNY DZIEŃ!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2020-11-06 15:49:04