DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypada dnia 5 liostopada, przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, wskazywały odpowiednie rekwizyty pasujące do bajek. Były zabawy ruchowe, tańce oraz prezentacja dziecięcych, bajkowych przebrań. Wiele radości przyniosła dzieciom przygotowana fotobudka, przy której pozowały do zdjęć. Przedszkolaki miały również możliwość wcielenia się w różne postacie z bajek podczas zabawy "Atelier Przedszkolaka". Była to bardzo twórcza zabawa rozwijająca wyobraźnię dzieci.
        Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz wzbogacają słownictwo.
         Tego dnia w naszej grupie było wesoło, skocznie i kolorowo.
Opracowała magdalena Wielińska
Data dodania: 2021-11-12 10:50:20