DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. DZIEŃ POSTACI Z BAJEK obchodzimy 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

Również do Oddziału przedszkolnego „A” w naszej szkole, zawitała bajkowa atmosfera. Tego dnia mogliśmy przypomnieć wszystkie znane nam bajki, a dzieci przyszły przebrane za ulubioną postać z dowolnej bajki. Nie zabrakło więc: księżniczek, Królewny Śnieżki, Shreka, Batmana, Księżniczki Elzy, Kopciuszka i wielu innych bajkowych postaci.

Prezentacja strojów odbywała się przez cały dzień podczas wspólnych tańców, zabaw, wykonywania zadań graficznych, logicznych, a także podczas rozwiązywania bajkowych zagadek. W trakcie zajęć poznaliśmy „Bajkę w kolorze śliwki” autorstwa Moniki Kluzy, do której każdy „starszak” wykonał kolaż.

Bajkowe zabawy na długo zapadną w sercach naszych „starszaków”.

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2021-11-16 13:45:14