DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

7 listopada 2023 roku w klasach I-III odbył się Dzień postaci z bajek. Z tej okazji uczniowie mieli za zadanie przebrać się za swojego ulubionego bajkowego bohatera. Dzieci wywiązały się z zadania perfekcyjnie, ich stroje były ciekawe i kreatywne, a niektóre nawet wykonane własnoręcznie.
Ten dzień nie wyglądał ja zwykły dzień w szkole. Na uczniów czekała pięknie ozdobiona klasa przepełniona bajkowymi motywami oraz książkami. Dzień Postaci z Bajek został zainaugurowany przez szkolnego bibliotekarza Janusza Trappa, który tego dnia wcielił się w postać leśniczego z dobrze nam znanej bajki o Czerwonym Kapturku. Pan Janusz wprowadzając dzieci w ten uroczysty dzień przeczytał fragment jednej z bajek. Wspomniał, iż bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a data święta nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek Walta Disney’a. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się w konkurencjach, które sprawdzały ich wiedzę o popularnych bajkach i baśniach, kręcili kołem fortuny, słuchali fragmentów wybranych bajek. Ponad to rozpoznawali rekwizyty sławnych bajkowych bohaterów, bawili się w odgadywanie postaci z opisu wszystko to działo się w myśl nauka poprzez zabawę. Każdy z uczniów miał również możliwość pozowania do zdjęcia w specjalnie przygotowanej na tę okazję bajkowej foto-budce. Na koniec dnia każdy otrzymał słodki upominek oraz zakładkę do książki z wartościowym cytatem z wybranej bajki.
Dzień postaci z bajek był przepełniony uśmiechem i niespodziankami. Uczniowie otrzymali dawkę pozytywnych wrażeń i wrócili do domów w baśniowej atmosferze.

Opracowała Marta Dolna

Data dodania: 2023-11-09 16:22:41