DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada 2023r. to Międzynarodowy Dzien Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa-jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a. Taki dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bohaterów, którzy są nieodzewnym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasami stanowią wzór do naśladowania, a czasami pomagają dzieciom rozpoznać zło. Z okazji Dnia Postaci z Bajek, 8 listopada 2023r. dzieci z młodszej grupy przedszkolnej wyruszyły w podróż do Krainy Bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły. Przedszkolaki przebrały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w zabawach ruchowych i tańcach. Wysłuchały bajkę "Piękna i Bestia" i układały historyjkę obrazkową zgodnie z kolejnością wydarzeń. Były również zagadki o postaciach z bajek, które dzieci odgadywały bez żadnych trudności. Na zakończenie dnia przedszkolaki pokolorowały pięknie postacie z bajek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Opracowała Magdalena Wielińska

Data dodania: 2023-11-16 17:58:04