DZIEŃ PROJEKTÓW

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie  klasy II gimnazjum realizowali swoje projekty edukacyjne, które zaprezentowali 18 czerwca 2018r. Zaproszono przewodniczącą  Rady Rodziców, dyrektora, opiekunów, wychowawców, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów na „Dzień projektów”.

Grupa pod opieką pani Marzeny Borzyszkowskiej realizowała projekt „Specjały w kuchni kaszubskiej”. W swojej prezentacji przedstawiono wywiady z paniami, które pracowały w kuchni szkolnej,  przepisy kulinarne i ciekawostki dotyczące kuchni kaszubskiej. Widownia wzięła udział w quizie na temat przedstawionej prezentacji, a wygraną były słodkie racuchy przygotowane przez Ulę, Małgosię, Adriana i Patrycję. Na ręce pana dyrektora uczniowie złożyli album z przepisami kaszubskimi.

Jako druga wystąpiła grupa pod opieką pani Violetty Bucław z tematem „Rola komputera na przestrzeni XX/XXI wieku”. Adam, Mikołaj, Hubert, Olek i Mikołaj przedstawili historię i rolę komputera, jak rozwijały się technologie i gdzie są wykorzystywane komputery. 25 uczniów wzięło udział w quizziz przygotowanym przez grupę. Na zakończenie widzowie mogli obejrzeć jednostki centralne oraz monitor starej generacji.

Na zakończenie zaprezentowała swoją prezentację grupa pod kierunkiem Elżbiety Blank, której tematem było „Czary – mary poczuj chemię do chemii”. Paulina, Adam i Marta przygotowali prezentację multimedialną, która przybliżyła podstawy chemii oraz fizyki. Na zakończenie wykonali doświadczenie, jednak ze względów bezpieczeństwa zostało to nagrane i wszyscy mogli to obejrzeć na filmie.

Temat

Grupa

punkty

„Specjały w kuchni kaszubskiej”