DZIEŃ TOLERANCJI, DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, DZIEŃ PRAW DZIECKA

W naszej szkole z inicjatywy pedagoga szkolnego oraz pedagoga specjalnego została przeprowadzona akcja edukacyjna o tolerancji, życzliwości i prawach dziecka.

16 listopada - Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. W tym dniu wykonaliśmy jedną dużą kolorowankę, którą po złożeniu w całość zawiesiliśmy w holu na gazetce szkolnej.

20 listopada - Dzień Praw Dziecka - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W tym dniu, przyszliśmy do szkoły ubrani na niebiesko. W każdej klasie odbyły się zajęcia z wychowawcą, na temat respektowania praw dziecka.

21 listopada – Dzień Życzliwości - dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, dobroć, bezinteresowną pomoc, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste -  bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Swoje dobre uczynki i życzliwość mogliśmy przypiąć do drzewka życzliwości, które zawieszone było na korytarzach szkoły.

Opracowała Agnieszka Byzdra

Data dodania: 2023-11-26 20:00:50