DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ KLASY VI I VII

22 czerwca 2023r., przedostatni dzień roku szkolnego, uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawczyniami postanowili spędzić aktywnie, wybierając się na wędrówkę wokół jeziora Witoczno. Naszą wyprawę połączyliśmy z zabawą w grę terenową „POZNAJ I CHROŃ WITOCZNO”, przygotowaną przez Zaborski Park Krajobrazowy. Na trasie ulokowanych zostało 10 specjalnie oznaczonych punktów, umieszczonych przy mostach, pomostach, drzewach czy słupach energetycznych, na których znajdowały się trzycyfrowe hasła. Do wszystkich punktów dołączono zadania specjalne; po ich rozwiązaniu poznawaliśmy nazwy ptaków, związanych z tą częścią parku.

Pogoda tego dnia była sprzyjająca i z przyjemnością przemieszczaliśmy się od punktu do punktu, poszerzając naszą przyrodniczą wiedzę. Mimo że mieszkamy w tej okolicy na co dzień, staraliśmy się doceniać piękne tereny tak, jakbyśmy odwiedzali je po raz pierwszy – i to była chyba najważniejsza lekcja naszej wyprawy: nie dopuścić do tego, by piękno otaczającej przyrody nam spowszedniało.

Po około dwugodzinnym spacerze udaliśmy się do stołówki, by spożyć pyszną zupę pomidorową, po raz ostatni przygotowaną przez naszą Panią Mirkę, po czym udaliśmy się na drugie danie do pobliskiej pizzerii.

Do zobaczenia na szlaku w następnym roku szkolnym! Wspaniałych wakacji!

Opracowała Sabina Modzelewska

Data dodania: 2023-06-22 11:31:12