DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Śniadanie to pierwszy i najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Dlatego w dniu 14 listopada 2023r. uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki wraz z wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Podczas przerwy śniadaniowej w stołówce szkolnej czekały na dzieci ciepłe bułeczki, herbata z miodem oraz domowe przetwory,  które zachęcały  uczniów do próbowania nowych smaków.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Samodzielnie przyrządzali własne kanapki  z produktów przygotowanych przez rodziców. Na stołach znalazły się zatem: masło, wędliny, sery, nabiał i warzywa. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt.

Opracowała Agnieszka Byzdra

Data dodania: 2023-11-16 18:09:37