DZIEŃ ZIEMI

Dnia 22 kwietnia 2021R. z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w młodszej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia, które miały na celu zrozumienie przez dzieci znaczenia ochrony przyrody. Przedszkolaki podczas rozmowy i filmu edukacyjnego dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci czyli zasady segregacji odpadów. Najważniejszy wniosek wysunięty przez dzieci  z naszych zajęć, to taki, że wszyscy ludzie muszą dbać o środowisko naturalne, aby nasza planeta nie uległa zniszczeniu. W ramach zajęć plastycznych każdy przedszkolak wykonał uśmiechniętą Ziemię. Zajęcia tego dnia zakończyliśmy przysięgą:

ZIEMIO, NIE CHCEMY BYŚ BYŁA ZNISZCZONA, CHCEMY ŻEBYŚ BYŁA CAŁA ZIELONA. WIĘC PRZYSIĘGĘ CI SKŁADAMY,
ŻE ZNISZCZYĆ CIEBIE NIE DAMY!!!

Opracowała Magdalena Wielińska

Data dodania: 2021-04-27 19:18:46