DZIEŃ ZIEMI

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – międzynarodowe, ekologiczne święto, przypominające o ochronie środowiska.

W tym roku ze względu na pandemię obchody Dnia Ziemi w naszej szkole były przeprowadzone w ciągu dwóch dni – zdalnie i stacjonarnie. W pierwszy dzień uczniowie klasy trzeciej podczas zajęć zdalnych obejrzeli prezentację pt.: "Dzień Ziemi", podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmiku pt.: "Odpady- segregacja śmieci, recykling" wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Wzięli również udział w quizie ekologicznym online pt. „Co wiesz o ekologii?” oraz wysłuchali kilku ciekawostek, jak inne kraje na świecie włączają się i jakie podejmują działania na rzecz dokonywania pozytywnych zmian w środowisku naturalnym naszej planety.

Drugi dzień obchodów odbył się w szkole, gdzie uczniowie podczas zajęć wykonali dwie prace plastyczne, rozwiązywali testy o ekologii i posadzili krzew ozdobny w ogródku szkolnym , którego celem jest propagowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Opracowała Agnieszka Byzdra

Data dodania: 2021-05-09 18:48:37