DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia w Oddziale przedszkolnym ”A” królował kolor zielony. Tego dnia podczas zajęć dydaktycznych dzieci uczyły się jak dbać o środowisko i otaczającą przyrodę. „Starszaki” obejrzały film z serii „Edu kredka”, który zainspirował dzieci do rozmów na temat dbania o środowisko czyli oszczędzania energii i wody, segregowania śmieci, recyklingu. Dzieci wykonały pracę plastyczną uczącą segregacji śmieci. Kreśliły również szlaczki zachęcające do korzystania z różnych pojemników na odpadki. Nauczyły się nowej piosenki na temat piękna otaczającej nas przyrody oraz omówiły plakat zachęcający do dbania o przyrodę.

Na koniec dnia, już po obiedzie, pozbierały śmieci z boiska i placu zabaw. Od razu zrobiło się wokół miło i kolorowo, będziemy dbać o środowisko nie tylko dzisiaj, ale cały rok!

Opracowała Hanna Jankowska

Data dodania: 2022-04-23 21:08:07