DZIEŃ ZIEMI

Już stało się tradycją, iż z okazji Dnia Ziemi zapraszamy do naszej szkoły panią Grażynę Jaszewską - pracownika Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Wszyscy bardzo lubimy jej barwne, ciekawe opowieści o mieszkańcach naszej okolicy. Tym razem poprzez prezentację zapoznała nas z wyglądem, nazwami ptaków, które możemy zaobserwować podczas spaceru. Uczyliśmy się odróżniać samca i samice. Dowiedzieliśmy się, że właśnie u nas możemy zobaczyć nie tylko łabędzia niemego,  ale również łabędzia krzykliwego. To u nas występuje tak rzadka czapla biała, perkozki czy gągoły. Bardzo dziękujemy pani Grażynie za rozwijanie zainteresowań przyrodniczych u naszych dzieci. Po spotkaniu uczniowie klasy I - III wspólnie  przypominali sobie podstawowe wiadomości ekologiczne. Na zakończenie, pracując w grupach rozwiązywali łamigłówki przyrodnicze, układali puzzle i wymyślali hasła ekologiczne.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2019-04-24 17:46:52