22 kwietnia grupa „starszaków” obchodziła Dzień Ziemi. Hasłem przewodnim Dnia Ziemi 2026 była „Nasza Moc. Nasza Planeta”. Hasło tegorocznych obchodów miało na celu podkreślenie, że prawdziwa zmiana zależy od siły naszej wspólnoty i codziennych nawyków. Zamiast polegać tylko na wielkich decyzjach politycznych, inicjatywa akcentuje, jak ogromny wpływ na środowisko mają lokalne działania i indywidualne wybory każdego z nas. Dlatego skupiliśmy się na segregacji odpadów, które mogą być początkiem czegoś nowego. Przede wszystkim szukaliśmy możliwości indywidualnych metod dbania o naszą planetę. Takimi bowiem mogą być np. oszczędzanie wody, mądre zakupy, oszczędzanie energii, zmiana transportu, ograniczenie marnowania żywności. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli nauczymy się tych zasad i będziemy ich przestrzegać , to z pewnością nasza planeta ma szansę przetrwać jeszcze wiele pokoleń. STARSZAKI CHCĄ DBAĆ O PLANETĘ ZIEMIĘ.
Opracowała Hanna Jankowska

89-608 Swornegacie
Szkolna 11