EGZAMIN PŁYWACKI ZDANY

Uczniowie klas II i III 22 listopada 2023r. ukończyli naukę pływania.  Celem głównym zajęć było upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci w środowisku wodnym oraz nabywanie przez nie podstawowych umiejętności pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych jakie pociąga za sobą nauka tej ważnej umiejętności. Czas spędzony "w wodzie" przysporzył wszystkim uczestnikom oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Na zakończenie odbył się egzamin, który umożliwił uczniom uzyskanie certyfikatu ukończenia egzaminu pływackiego I stopnia podstawowego. Certyfikat taki uzyskali następujący uczniowie : klasa III - Leon Bobrowski, Bartosz Cupa, Wojciech Sidorowski, Wojciech Borowicz, Filip Lepak,  Henryk Modzelewski, Barbara Januszewska, Nina Świerko, Kornelia Skonieczna i Bartosz Stoltman; klasa II- Adam Stanisławski, Mikołaj Hinc, Paweł Łącki. Musieli oni wykazać się umiejętnością swobodnego pływania- 25m, pływania pod wodą - 5m oraz skoku z wysokości 0,7m. Pozostali uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia kursu nauki pływania. Wszyscy uczestnicy poczynili ogromne postępy, cieszymy się ich dużymi umiejętnościami opanowanymi w tak krótkim czasie.

Opracowała Lucyna Kiedrowska

Data dodania: 2023-11-21 16:56:28